tel.: +48 603 587 877

e-mail: biuro@mykologiabudowlana.com.pl

 

NIP: 944-113-82-64, REGON: 368427472

Mbank: 69 1140 2004 0000 3402 7715 9838 

Skontaktuj się z nami
 

tel.: +48 603 587 877

e-mail: fracko@poczta.fm

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

Oferta ekspertyzy mykologicznej mieszkań i budynków

 

Głównym elementem naszej oferty jest sporządzanie opinii i ekspertyz mykologicznych mieszkań i budynków. Zakres obiektów, dla których możemy przeprowadzać ekspertyzy jest bardzo szeroki. Można powiedzieć, że nie ma dla nas obiektu, dla którego nie bylibyśmy w stanie wykonać ekspertyzy.

 

Oferta ekspertyzy mykologicznej

 

Co to jest ekspertyza mykologiczna i po co się ją wykonuje?

 

Zarządcy nieruchomości, zwłaszcza w starych obiektach, często korzystają z naszych usług. Dla tej grupy klientów istotnym jest bieżąca konserwacja obiektu. Ponieważ korozja biologiczna w sprzyjających warunkach może rozprzestrzeniać się w szybkim tempie, istotne jest jak najszybsze jej zniszczenie. Na to jakich metod użyć odpowie wykonana ekspertyza i opinia mykologiczna

 

Kiedy należy wykonać ekspertyzę mykologiczną?

 

Coraz częściej właściciele kamienic dążą do adaptacji poddaszy lub zagospodarowania poziomu piwnic. Ze względu na wiek budynku i sposób budowania ich w przeszłości, kondygnacje te wymagają istotnych prac naprawczych i adaptacyjnych. Wydaje się, że wykonanie ekspertyzy mykologicznej jest w tym wypadku niezbędnym elementem. Zabudowanie elementów więźby, w której żerują owady niszczące drewno może prowadzić do naruszenia konstrukcji. Brak określenia zawilgocenia i zagrzybienia murów, ścian oraz zbadania mikroklimatu może w przyszłości skutkować pojawianiem się grzybów w pomieszczeniach poniżej terenu.

 

Ekspertyzy mykologiczne lokali miekszkalnych

 

Wykonujemy ekspertyzy w mieszkaniach w stanie nie nadającym się do przebywania osób. Dokumentacja taka jest często pomocna przy staraniu się o mieszkanie zastępcze lub odszkodowanie. Jednak część tych lokali nadaje się do remontu, który przywróci stan normalnego użytkowania mieszkania. Wtedy wskazujemy metody naprawcze i sposób likwidacji zagrzybienia.

 

Ekspertyzy mykologiczne zabytków, kościołów, muzeów

 

Istotną część naszych ekspertyz mykologicznych stanowią opracowania przygotowywane dla obiektów zabytkowych, muzeów, czy obiektów sakralnych.
 

Ekspertyzy mykologiczne w szkołach, przedszkolach, żłobkach

 

Często ekspertyzy mykologiczne wykonywane są na zlecenie szkół i przedszkoli. Złe samopoczucie dzieci może mieć swoje źródło w zagrzybieniu elementów lub złej wentylacji. W ostatnim czasie szczególne nasilenie ekspertyz nastąpiło
 szkołach, tzw. „tysiąclatkach”, budowanych na przełomie lat 60. i 70. Szkoły te budowane były szybko i z materiałów o niskiej jakości. W przypadku szkół oferujemy ekspertyzy w przystępnych cenach. Wykonujemy również inspekcje drewnianych elementów placów zabaw, słupów drewnianych (np. linii energetycznych).

 

Ile kosztuje ekspertyza mykologiczna?

Cena ekspertyzy mykologicznej ustalana jest zawsze indywidualnie i uzależniona jest od stopnia skomplikowania wykonywanych prac.

 

 

 

Ekspertyzy mykologiczne mieszkań i budynków