Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

tel.: +48 603 587 877

e-mail: biuro@mykologiabudowlana.com.pl

 

NIP: 944-113-82-64, REGON: 368427472

Mbank: 69 1140 2004 0000 3402 7715 9838 

pomiary mikroklimatu, badania mikroklimatu

Skontaktuj się z nami
 

tel.: +48 603 587 877

e-mail: fracko@poczta.fm

 

 

Dlaczego badanie mikroklimatu i wykonywanie jego pomiarów jest tak ważne?

 

Mikroklimat powietrza wewnątrz budynków jest bardzo istotnym elementem wpływającym na nasze samopoczucie. Utrzymanie odpowiednich zakresów temperatury i wilgotności powietrza umożliwia zapewnienie właściwych warunków wilgotnościowo-cieplnych. Utrzymanie odpowiedniego układu wilgotnościowo-cieplnego jest istotne zwłaszcza w okresie od jesieni do wiosny, kiedy dochodzi do ochłodzenia ścian zewnętrznych  i możliwości rozwoju grzybów pleśniowych.

 

Człowiek znajdujący się w czystym powietrzu o temperaturze od 15 do 27°C nie jest w stanie odczuć zmian wilgotności nawet w dość znacznym zakresie, takim jak przedział o wartościach od 25 do 75%. Dopiero wysoka wilgotność względna i temperatura powietrza łącznie powodują uczucie dyskomfortu. Grzyby pleśniowe mogą rozwijać się na elementach pochodzenia organicznego już przy wilgotności względnej powietrza powyżej 60%. Taka wilgotność, przy odpowiedniej temperaturze, nie jest odczuwalna przez nasz organizm. Pomiar mikroklimatu w budynku pozwala określić rodzaj mikroklimatu w badanym pomieszczeniu.   

 

Oferta profesjonalnego pomiaru / badania mikroklimatu pomieszczeń i budynków.

 

Wykonujemy pomiary mikroklimatu pomieszczeń, w których zakres wchodzi badanie temperatury i wilgotności powietrza wraz z kilkunastodniowym monitoringiem całodobowym. Całodobowy monitoring pozwala nam określić warunki mikroklimatu oraz ich wahania w czasie-  np. w mieszkaniach (w nocy podczas snu gdy wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczeń gwałtownie wzrasta).

Badanie mikroklimatu jest niezbędne w miejscach przetrzymywania dokumentów (archiwa, biblioteki), stanowisku pracy, salach lekcyjnych, budynkach sakralnych, magazynach i in..

 

Na podstawie uzyskanych wyników pomiarów badania mikroklimatu zlokalizujemy problem a następnie wskażemy sposób jego likwidacji w przygotowanej specjalistycznej ekspertyzie, opinii.

 

Badania / pomiary mikroklimatu pomieszczeń